top of page

KONTAKTA
OSS


Tel. +46 (0)8-470 28 00
Fax. 08-470 28 01

Utdelningsadress
BOX 1265, 171 24 Solna
E-post: Info@Sportmarket.se

Kontakt ledning
Göran Nilsson (VD) 
Goran.Nilsson@Sportmarket.se

Magnus Axberg (CFO)
Magnus.Axberg@Sportmarket.se


Kontakt Administration
Kundservice / Order
Order@Sportmarket.se
+46 (0)8-470 28 10

Kundreskontra
Hanna.Matts@Sportmarket.se
+46 (0)8-470 28 27

Reklamation / Reservdelar
Reklamation@Sportmarket.se

Sportmarket Nordic AS
Göran Nilsson
Goran.Nilsson@Sportmarket.se



 

BESÖK
OSS

Sportmarket HQ / Showroom

Solna Strandväg 76, 171 54 Solna

Öppettider

Måndag - Torsdag: 08:00 - 17:00

Fredag: 08:00 - 16:00

 

 

Sportmarket Logistikcenter

Kabelvägen 1, 824 50 Hudiksvall

Öppettider

Måndag - Torsdag: 07:00 - 16:15

Fredag: 07:00 - 14:00

 

 

Sportmarket Showroom

Göteborgsvägen 89, 431 30 Mölndal

 

 

KONTAKT
SÄLJARE

HARDGOODS
 

VI SOM JOBBAR MED HARDGOODS PÅ SPORTMARKET

Magnus Bååth
Säljare Norrland

Mikael Jakovljevic
Affärsområdeschef

Greta Nilsson
Alpin Racing

Niclas Darin
Key Account Manager

Bosse Persson
Säljare Mellansverige / Södra

Bo.Persson@sportmarket.se

+46 70-689 80 21

FOOTWEAR / SPORTSWEAR
 

VI SOM JOBBAR MED FOOTWEAR & SPORTSWEAR PÅ SPORTMARKET

Håkan Barret
Säljare Mellansverige / Södra

Claes Lövenfors
Affärsområdeschef

Claes.Lövenfors@sportmarket.se

+46 72-230 51 92

Fredrik Käll
Key Account Manager

Per Haglund
Säljare Mellansverige / Norrland

bottom of page